DARUJ ŠKOLE KNIHU

Každým rokem v březnu-měsíci knihy a čtenářů-sbíráme knihy pro školní miniknihovničky.

Daruj škole knihu je akce, kterou oslovujeme žáky, rodiče a prarodiče s prosbou o darování dětských knih. Jde o  knížky, ze kterých již jejich děti vyrostly nebo knihy, které mají doma vícekrát. Dárce tradičně odměňujeme krásnými knižními záložkami s motivy z oblíbených knih pro děti  a mládež.

• V březnu 2016 se nám společně povedlo  rozšířit fond třídních školních knihovniček o bezmála 150 knížek.
  • V březnu 2017 to bylo dalších 56 knížek. Tedy méně, ale na druhou stranu ve vynikajícím stavu!

Pokud Vás akce zaujala a a knížky po dětech budete teprve třídit, nezoufejte! Poptejte se vaší třídní paní učitelky, určitě se jí knížky budou do třídní knihovničky hodit. Nebo se s námi pusťte do dalšího ročníku akce zase v březnu!

daruj_skole_knihu-a.png
  • Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví.
  • Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a pomáhá utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Stačí číst dvacet minut denně.
  • podle National Reading Campaign již  6 minut čtení redukuje stres až o 60% ?
  • čtení rozvíjí slovní zásobu, představivost, kreativitu, podporuje soustředění
  • čtení vylepšuje paměť…….a baví !

Předchozí

Následující