COOL SCHOOL!

Klub rodičů ve spolupráci se ZŠJN Krnov vyhlásil na podzim 2018 žákovskou soutěž COOL SCHOOL.

Všem, kteří nosili v hlavě nápad na vylepšení prostředí třídy, školy, nebo nápad na super akci nabídl Klub rodičů pomoc – 5000 Kč na realizaci projektu. Podmínkou “dotace” byl pozitivní dopad miniprojektu pro školu, třídu nebo komunitu.

V lednu jsme na schůzi Klubu rodičů rozlepili obálky a sami byli překvapení, co naše děti napadá. A jak to celé dopadlo?

• třída 2.A předložila nejpropracovanější návrh – překrásně napsaný motivační dopis, spousta obrázků. A co si přáli? Novou miniknihovnu do své třídy, protože nejraději si ve škole čtou! Nápad se nám líbil a knihovnička už se připravuje
  • třída 2.B si také dala na přípravě nápadu velmi záležet.  Opět další nádherně napsaný dopis, barevné obrázky a opět žádost o knihovničku – jak bychom mohli nepodpořit děti, které milují knížky! Takže další knihovnička je již v přípravě.

• to třída 7. B patřila k nejaktivnějším – jen z této třídy přišlo 6 nápadů:
  1. školní skříňky do šaten – skvělý nápad. Bohužel se nám do prostor školy nepodaří umístit přes 600 skříněk. A cenově se do 5000 Kč také nevejdeme. Tento nápad přišel celkem 3x – je vidět, že naše žáky oslovuje
  2. školní uniformy – zajímavé, viďte? Mají svá PRO i PROTI, bohužel i tento nápad se vymyká limitu 5000 Kč na realizaci nápadu
  3. truhlíky k pěstování rostlin – tady jsme poprosili kluky o doplnění informací – kolik truhlíků a kde plánují umístit, kdo se o ně bude starat. Takže tohle možná vyjde také!
  4. učitelské volby – hlasování žáků o nejoblíbenějšího učitele/učitelku školy.  Tohle vyjde určitě! Kluci, připravujte hlasování!

Tak zase příští rok! Už vymýšlejte a sepisujte, googlujte a hledejte nápady – ať je naše škola COOL!

PS: Pana ředitele jsme se ptali, 2 roky prázdnin neprošly…